logo    ZDRAVÍ PŘÍRODY  medicína východu  Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.....  

ČAGA neboli Rezavec šikmý

ČAGA - Innonotus obliquus

Čaga je lidový název pro Rezavec šikmý. Tento choroš roste nejčastěji na břízách, u nás poměrně vzácně, ale hojný je na Sibiři. Rezavec šikmý obsahuje flavonoidy, alkaloidy, polysacharidy, kyselinu čagovou, fytoncidy, organické kyseliny, steroidy, melanin, látky podobné antibiotikům, prvky - mangan, železo, draslík, měď, zinek, sodík a další.

Z Rezavce šikmého se v Rusku speciální technologií vyrábí koncentrovaný vodný extrakt Befungin, který je velmi účinný na zvýšení obranyschopnosti organismu, při potížích žaludku a celého zažívacího traktu, působí na slinivku a játra. Rovněž má antioxidační, tonizující, adaptogenní a radioprotektívní efekt, příznivě působí na dýchací cesty a plíce, na kvalitu krve a kůže, je vhodný pří psoriáze a hypertenzi.

Rovněž drcená Čaga, která slouží k přípravě odvaru nebo lihové tinktury má stejné působení jako Befungin a čaj je obzvlášť vhodný při žaludečních potížích, vředech, překyselení a erozívních zánětech žaludku a dvanácterníku.

Komu nevyhovuje příprava čaje ani ředění Befunginu podle návodu, může zkusit Čagu ve formě dražé, což je forma, která nevyžaduje žádnou přípravu, stačí pouze spolknout 2 kuličky a navíc malé balení můžete mít s sebou vždy po ruce.

Řadit podle 
Výrobce 

ČAGA Čaga je lidový název pro Rezavec šikmý lat.
Čaga dražé

naše cena 240 Kč


ZjgzN2Zi