logo    ZDRAVÍ PŘÍRODY  medicína východu  Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.....  

ŠUNGIT

V Ruské Karélii poblíž vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera se vyskytuje ojedinělé naleziště záhadné horniny speciální struktury a vlastností nazvané podle místa nálezu Šungit. Jeho stáří se odhaduje na více než 2 miliardy let. Má se za to, že šungit vznikl před miliardami let z mořských usazenin bohatých na primitivní organismy a organické látky. Geologové tvrdí, že právě jejich přítomnost byla pro vznik šungitu rozhodující.

Zpočátku si lidé mysleli, že je to uhlí a snažili se Šungit použít jako topiva, ovšem bezúspěšně. Jako první si zvláštnosti Šungitu všiml Petr Veliký a na jeho příkaz byly zřízeny první šungitové lázně s názvem Marciální vody – odvozené od boha války Marse, protože se touto vodou léčili především ranění a nemocní vojáci.

Pozornost Petra Velikého přitahovala i další z vlastností šungitu a tou je schopnost čistit vodu. Vojáci měli nařízeno nosit u sebe kus šungitu, který vkládali do svých nádob s vodou, aby si udrželi sílu, zdraví a život. Kronikáři a znalci historie se zmiňují o tom, že v období Poltavské bitvy Šungit jakoby spasil ruské vojáky, protože je ochránil před střevními epidemiemi.

Hlavní složkou Šungitu jsou silikáty, vodík, křemík až 57% a uhlík až 30%, voda a minerály jako vanad, molybden, nikl, wolfram a selen.

Amorfní, termostabilní až 70-ti mocné molekuly uhlíku se nazývají fullereny. Fullereny obsazené v šungitu jsou vlastně vysokomolekulární sloučeniny uhlíku, připomínající svou strukturou povrch fotbalového míče. Jinými slovy, připomínají sférickou mikrosíť, uvnitř které, jakoby v jakési léčebné kapsli se mohou nacházet další atomy – zástupci celé periodické soustavy prvků.

Fullereny jsou to, co dodává Šungitu jeho unikátní vlastnosti a činí z něj materiál pro všestranné a různorodé použití. Vyrábějí se z něj  talismany, amulety, přívěsky, koule, pyramidy, masážní podušky, odrušovače elektromagnetického záření, vodní filtry, léčebné pasty, masky a krémy.

V současnosti se potvrdilo, že Šungit skutečně čistí vodu a neutralizuje v ní obsažené bakterie a původce střevních nemocí např. cholery, neutralizuje těžké kovy, chlorové a nitrátové sloučeniny. Šungitová voda působí protialergicky, léčí astma, kožní nemoci a následky popálenin, kloubní potíže jako revma nebo bolesti kloubů.

Šungit má tedy výrazné baktericidní, adsorpční a energoinformační schopnosti.

Šungit se osvědčil, jak už bylo řečeno, v mnoha odvětvích a při mnoha způsobech použití. Nejvíce rozšířený způsob využití Šungitu je čištění a aktivace vody.

Šungitovou vodu aktivovanou doporučeným způsobem, pak můžeme pít nebo se v ní umývat, dělat z ní obklady, přidáním pár kapek bylinné esence máme pleťovou vodu, aktivovanou vodu můžeme použít k přípravě nápojů a bylinných výluhů, můžeme s ní zalévat květiny, zeleninu i stromy, dát ji zvířatům nebo můžeme ponořit šungit do akvária k udržení jeho čistoty.

Řadit podle 
Výrobce 

Pyramida šungitová 10x10cm

naše cena 1 400 Kč

ŠUNGIT V Ruské Karélii poblíž vesnice Šuňga na
Šungitový náhrdelník 45 kuliček 9mm

naše cena 620 KčŠUNGIT V Ruské Karélii poblíž vesnice Šuňga na
Šungitový náramek

naše cena 380 KčŠUNGIT drcený Aktivace vody: k aktivaci vody je
Šungit drcený 1000g

naše cena 350 KčPyramida šungitová 5x5cm

naše cena 320 KčŠUNGIT drcený Aktivace vody: k aktivaci vody je
Šungit 500g

naše cena 240 KčŠUNGIT V Ruské Karélii poblíž vesnice Šuňga na
Šungitové náušnice kulička 16mm

naše cena 220 KčŠUNGIT V Ruské Karélii poblíž vesnice Šuňga na
Šungitový přívěsek kulatý

naše cena 160 KčPřívěsek šungit kolečko

naše cena 160 KčPřívěsek šungitový

naše cena 160 Kč

Šungitová destička na mobil   Je známo, že Šungit
Šungitová destička na mobil
běžná cena 140 Kč

naše cena 130 KčŠUNGIT drcený Aktivace vody: k aktivaci vody je
Šungit 150g

naše cena 108 Kč


MDU1NmQ